19/02/2018

Zawody medyczne i kosmetyczne

Chwilowa moda czy pewna przyszłość?

O zawodach medycznych wspomnieliśmy w naszym poprzednim wpisie, którym chcieliśmy Was przekonać, że w tej branży każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś chcemy Wam nieco przybliżyć podstawowe powody, dla których warto zdobyć wykształcenie średnie techniczne i rozwijać się zawodowo w kierunkach medycznych i kosmetycznych.

17/12/2017

Kilka słów o zawodach medycznych

bo służba zdrowia to nie tylko lekarze i pielęgniarki

Niemal każdy, kto kiedykolwiek wspomniał znajomym o pracy w branży medycznej, usłyszał zapewne: „a więc chcesz iść na medycynę?”. Niemal każdy – kto kiedykolwiek szukał takiej pracy – wie, że zawodów z nią związanych jest całe mnóstwo, a większość z nich wcale nie wymaga kończenia 6 lat studiów, 13 miesięcy stażu i 2-6 lat specjalizacji.

18/08/2017

Kierunki stomatologiczne

Czy gwarantują dobrą pracę?

Do XV wieku mógł to robić każdy… począwszy od znających się nieco na rzeczy cyrulików po katów, kuglarzy i innych amatorów rwania. Przez tysiąclecia rzecz uległa znacznej zmianie, lecz nawet jeszcze 30 lat temu wizyta w gabinecie stomatologicznym napawała strachem przed tym, że będzie bolało.

17/08/2017

Technik farmaceutyczny

Ostatnia szansa na zdobycie zawodu!

Czy wiecie, że rok szkolny 2017/2018 jest ostatnim, w którym możecie kształcić się w zawodzie technika farmaceutycznego? Nabór zimowy (rozpoczęcie zajęć luty 2018) jest więc ostatnią szansą na zdobycie zawodu. Ministerstwo Edukacji Narodowej od przyszłego roku wygasza możliwość nauki dla słuchaczy 2-letnich medycznych szkół policealnych, pozostawiając wyłącznie stanowisko farmaceuty, które wymaga ukończenia 5,5 lat studiów.

26/07/2017

Twój zawód, Twoja przyszłość – wybierz dobrze, cd.

Nie ma znaczenia, czy Twoja analiza własnych preferencji wypadła pomyślenie, czy wręcz przeciwnie, wciąż masz mętlik w głowie, jeśli chodzi o wybór swojego przyszłego zawodu… Pomyśl o 2 kolejnych krokach, które pomogą Ci podjąć decyzję.

21/07/2017

Twój zawód, Twoja przyszłość – wybierz dobrze

Nie ma znaczenia, czy masz lat naście i stoisz przed wyborem szkoły policealnej, technikum lub szkoły branżowej, czy jesteś pracownikiem dojrzałym i szukasz zmiany w swoim życiu zawodowym. Zaplanuj swoją przyszłość w 3 prostych krokach.

18/07/2017

Szkoła policealna vs. studia. Wybór nie tak oczywisty.

Jeszcze 10-15 lat temu wiele osób nie wyobrażało sobie kariery zawodowej bez dyplomu wyższej uczelni. Pójście na studia było czymś oczywistym, oczekiwanym… po prostu nie wypadało nie iść. Dzisiaj mamy okazję obserwować, jak wiele się w tej kwestii zmieniło i jakim powodzeniem cieszą się niedoceniane przez lata szkoły policealne.

12/07/2017

Jakość - to nas wyróżnia

Wybierz szkołę, która stawia na jakość i nowoczesną bazę dydaktyczną. Rozmowa z dyrektor generalną Collegium Medycznego Medica